http://electrochem.cwru.edu/ed/dict.htm  

این سایت به‌عنوان یک راهنمای مناسب در زمینه الکتروشیمی محسوب مـی‌شود. مطالبـی کـه در این سایت ارائه می‌شود بسیار گسترده و تخصصی می‌باشد و مناسب محققان و دانشجویان رشته شیمی است. در این سایت می‌توان از ابزار INDEX برای جستجوی مطلب مورد نیاز بهره برد. این سایت با پشتیبانی علمی دانشکده شیمی دانشگاه OHIO تأسیس گردیده است.

http://www.ph-measurement. co.uk/  

در این سایت با شرکت QCL آشنا می‌شویم که تولیدکننده ابزار اندازه‌گیری PH می‌باشد. هم‌چنین می‌توان اطلاعاتی درمورد الکترودها، ابزار اندازه‌گیری طولی هم‌چنین راه‌حل‌های ارائه شده توسط این مؤسسه در رابطه با مشکلات پیش آمده در رابطه با سنجش PH مواد و نیز امکان خرید از سایت را از طریق این پایگاه کسب کرد....

آدرس تعدادی سایت شیمی انگلیسی و فارسی

http://electrochem.cwru.edu/ed/dict.htm  

این سایت به‌عنوان یک راهنمای مناسب در زمینه الکتروشیمی محسوب مـی‌شود. مطالبـی کـه در این سایت ارائه می‌شود بسیار گسترده و تخصصی می‌باشد و مناسب محققان و دانشجویان رشته شیمی است. در این سایت می‌توان از ابزار INDEX برای جستجوی مطلب مورد نیاز بهره برد. این سایت با پشتیبانی علمی دانشکده شیمی دانشگاه OHIO تأسیس گردیده است.

http://www.ph-measurement. co.uk/  

در این سایت با شرکت QCL آشنا می‌شویم که تولیدکننده ابزار اندازه‌گیری PH می‌باشد. هم‌چنین می‌توان اطلاعاتی درمورد الکترودها، ابزار اندازه‌گیری طولی هم‌چنین راه‌حل‌های ارائه شده توسط این مؤسسه در رابطه با مشکلات پیش آمده در رابطه با سنجش PH مواد و نیز امکان خرید از سایت را از طریق این پایگاه کسب کرد.

http://www.compuchem.com/ecells.htm  

در این سایت یک نرم‌افزار برای شبیه‌سازی پیل‌های الکتروشیمیائی ارائه می‌شود. این  نرم‌افزار امکان شبیه‌سازی یک پیل را در حالت‌ها و محیط‌های مختلف با دما و فشار انتخابی توسط کاربر را دارد، بنابراین می‌توان از آن در آزمایش‌هایی که هزینه و وقت بسیاری را از بین می‌برد استفاده کرد و باعث کاهش فزاینده هزینه شد.

www.wkap.nl/journalhome.htm  

مؤسسه SPRINGER یکی از ناشران معتبر کتاب‌های چاپی و الکترونیکی عملی می‌باشد و در این سایت در زمینه شیمی به معرفی کتب و مجلـه‌هـای منتشرشده در این مؤسسه پرداخته است. در سایت می‌توان از امکانات SEARCH بهره برد، هم‌چنین ژورنال‌ها و TEXTBOOKهایی در زمینه علم شیمی را می‌توان در این سایت مشاهده و از آن‌ها استفاده کرد.

http://ns.pmf.kg.ac.yu/match/  

این سایت معرفی‌کننده یک مرجع اطلاعات در زمینه کاربرد ریاضیات در علم شیمی می‌باشد. هم‌چنین نشریه‌ای را که در این سایت به‌صورت الکترونیکی انتشار می‌یابد را می‌توان دریافت کرد. آرشیو نشریه نیز در دسترس علاقمندان قرار دارد و می‌توان شماره‌های قبل این نشریه را فراخواند و از آن‌ها استفاده کرد.

http://www.nap.edu/readingroom/books/mctcc/  

در این سایت با یک E BOOK  در زمینه کاربرد ریاضیات در علم شیمی روبه‌رو می‌شویم. این کتاب مرجع به‌صورت فصل به فصل در سایت قرار داده شده است و امکان استفاده از مطالب آن برای بازدیدکنندگان علاقمند فراهم می‌باشد.

http://cmm.info.nih.gov/modeling  

این سایت متعلق به شرکت NIH می‌باشد که ابداع‌کننده نرم‌افزار شبیه‌ساز مولکولی می‌باشد. در این سایت می‌توان با این نرم‌افزار آشنا شد و درمورد آن اطلاعاتی را کسب کرد. هم‌چنین درباره نرم‌‌افزار، DATABASE، کتابخانه مؤسسه و کتابخانه بیـــن‌المللی شیــــمی و پزشــکی آمریکا می‌توان در این سایت اطلاعاتی به دست آورده و از آن‌ها بهره برد.

 

http://pubs.acs.org/cen/  

این سایت به اطلاع رسانی درباره رویدادها و اخبار پیش آمده در زمینه شیمی در دنیا پرداخته مـی‌شود. اخبار دقیق را مـی‌توان از طریق SEARCH در این سایت به‌دست آورد. هم‌چنین امکان دریافت مجله خبری منتشر شده در این مؤسسه از طریق پست الکترونیکی برای علاقمندان میسر می‌باشد. از امکانات دیگر این سایت می‌توان به امکان دسترسی به اخبار گذشته توسط مرورگر تاریخ اشاره کرد که با وارد کردن تـاریخ مورد نظر مـی‌توان اخبـار و رویدادهای آن زمان را مشاهده و مرور کرد.

   http://www.rsc.org/lic/search.htm  

کتابخانه و مرکز اطلاعاتی RSC ارائه دهنده اطلاعات در زمینه علم شیمی در این سایت به ارائه خدمات پرداخته است. این مرکز اطلاعاتی قدرتمند از ابزار جستجوی قدرتمندی برخوردار می‌باشد که امکان جستجوی پیشرفته را برای
کاربران فراهم می‌آورد. هم‌چنین INDEX، کتابخانـه، آموزش، کنفرانس‌هـا و ژورنال‌های این مؤسسه را می‌توان در این سایت مشاهده کرد و از آن‌ها اطلاعات مورد نظر را کسب کرد.

   http://www.webelements.com/  

در این سایت می‌توانیم جدول تناوبی عناصر را دراختیار داشته باشیم و از خصوصیات هر عنصر به صورت کامل در حالت ONLINE مطلع شویم. در صفحه اصلی سایت جدول تناوبی را مشاهده می‌کنیم که با کلیک کردن برروی هر کدام از عناصر می‌توان خواص آن را مشاهده کرد.

   http://www.csrri.iit.edu/periodic-table.html     

در این سایت جدول تناوبی عناصر معرفی می‌شود. خصوصیت این جدول آن است که در آن خواص هر عنصر تحت اثر اشعه X بیان مـی‌شود. هم‌چنین مـی‌توان انرژی عناصر در هنگام برخورد اشعه با عنصر را در این جدول مشاهده کرد.

http://www.aquafoam.com/  

در این سایت با یک E BOOK آشنا مـی‌شویم کـه
FOAM BOOK
 نـام گرفته است. این کتاب اطلاعات گسترده‌ای را در زمینه مواد FOAM ارائه می‌کند. لیست بلندی در صفحه اول سایت وجود دارد که می‌توان با استفاده ازآن به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنیم.

   http://www.chm.bris.ac.uk/safety/safehome.htm  

این سایت که به دانشکده شیمی دانشگاه BRISTOL تعلق دارد در زمینه اطلاع‌رسانی و آموزش در زمینه ایمنی در شیمی فعالیت می‌كند. در سـایت امکـان جستجو برای راه‌های ایمن ساختن و سلامتی در اثر کارکردن با مواد شیمیائی را مشاهده کرد، هم‌چنین جستجوی اضطراری برای مواقع بحرانی که موردی از موارد حادثه پیش آمده باشد در این سایت قرار داده شده است.

 

http://www.dhmo.org/  

در این سایت به ارائه اطلاعاتی در موردDIHYDROGEN ONOXIDE یا DHMO پرداخته می‌شود. کاربردها، روش‌های تولید و منابع اطلاعاتی و آموزشی درباره این ماده را نیز در این سایت می‌توان مشاهده کرد. LINKهای  مرتبط با این ترکیب نیز در این سایت ارائه شده‌اند.

   http://nmr.chem.ohiou.edu/leo/jokes/  

این سایت یک راه برای یافتن جواب سؤالات پیش آمده در زمینه شیمی را به محققان و دانشجویان این رشته پیشنهاد می‌كند که همان پرسش از متخصصان با تجربه این مرکز است. هم‌چنین در این سایت می‌توان اطلاعاتی در زمینه‌های مختلف شیمی که در سایت به  صورت لیست قرار داده شده‌اند کسب کرد.

   http://www.almaden.ibm.com/vis/stm/gallery.html  

این سایت در رابطه با حرکت اتم‌ها می‌باشد. در سـایت مـی‌توان انواع حرکت اتم عناصر را مشاهده کرد.

   http://www.bris.ac.uk/Depts/Chemistry/MOTM/diamond/diamond.htm  

در این سایت به نحوه ساخت و خواص سخت‌ترین ماده طبیعی جهان (الماس) پرداخته شده است. الماس صنعتی و روش‌های ساخت آن، خصوصیات شیمیایی و نحوه قرارگیری اتم‌های الماس را می‌توان در این سایت  فراگرفت.